Litery 3D podświetlane 21

Znaczenie logo i marki w kreowaniu wizerunku prowadzonej działalności

W dzisiejszych czasach konsumenci posiadają tak szeroki dostęp do różnego rodzaju dóbr i usług, że zdobycie ich zainteresowania stanowi ogromne wyzwanie. Atrakcyjne ceny i wysoka jakość nie są już wystarczającą gwarancją odniesienia sukcesu na rynku. Jak wyróżnić się na tle konkurencji i znaleźć w centrum uwagi? Kluczowe jest zbudowanie swojej marki. To proces, do którego należy podejść kompleksowo i ze świadomością, że efekty nie pojawią się następnego dnia. Rezultaty będą jednak warte zainwestowanego czasu i energii. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Esencja marki

Na markę składa się wiele czynników. To idea i cele danej firmy, kultura organizacyjna, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna a także system identyfikacji wizualnej. Najprościej rzecz ujmując, jest to nadanie przedsiębiorstwu osobowości, którego celem jest zbliżenie się do klientów i zadbanie o to, by stać się dla nich czymś więcej, niż kolejną bezosobową działalnością gospodarczą. Dobrze wykreowane marki to takie, z którymi konsumenci się utożsamiają, a co za tym idzie – częściej korzystają z ich usług lub kupują ich produkty.

Elementy identyfikacji wizualnej

Posiadaną koncepcję wizerunkową firmy powinniśmy przełożyć na identyfikację wizualną. Jej głównym elementem jest logo, które przybiera różne formy. Może to być napis, połączenie kilku liter, symbol graficzny lub grafika wraz z tekstem. Logo odgrywa ogromną rolę, bowiem to z nim najczęściej kojarzona jest cała marka, a część osób na jego podstawie wyrabia sobie swoje pierwsze wrażenie. Estetyczne i intrygujące potrafi skutecznie zachęcić do zapoznania się z firmą. Wspaniale prezentuje się na materiałach promocyjnych, opakowaniach, czy wizytówkach, dodając profesjonalizmu i wiarygodności. Zwiększa również szansę na to, że posługująca się nim firma na dłużej zostanie w pamięci odbiorców. Obecnie podczas projektowania logo ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne, wielowymiarowe rozwiązania. Przykładowo, jeśli chodzi o litery 3D Poznań jest miastem, które ma wiele do zaoferowania, dając właścicielom firm czy sklepów na stworzenie efektownego i przykuwającego uwagę szyldu.