Jakie wymiary powinny mieć tablice reklamowe?

Zastosowanie technologii LED w reklamie

W przypadku bilbordów i szyldów reklamowych kluczowe znaczenie ma źródło światła, ponieważ to od niego zależy, jak będzie finalnie prezentować się reklama. Na chwilę obecną jedną z najbardziej zaawansowanych technologii znajdujących zastosowanie w podświetlaniu różnego rodzaju kasetonów, czy banerów, są diody elektroluminescencyjne. Sprawdź, dlaczego reklamy LED od kilku lat systematycznie podbijają rynek, a także, co odróżnia tę technologię od innych.

Technologia LED – oszczędność energii i co jeszcze?

Źródła światła bazujące na diodach elektroluminescencyjnych pobierają znacznie mniej prądu elektrycznego od konwencjonalnych lamp. To z kolei przekłada się na widoczne oszczędności, co jest szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorców, którzy pieczołowicie liczą wszystkie koszty. Żarówka LED o mocy 10 W może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła o mocy 75 W.

Wybierając takie rozwiązanie, możemy liczyć na blisko ośmiokrotnie mniejszy pobór energii. Bezsprzeczną zaletą tej innowacyjnej technologii jest również fakt, że lampy LED świecą znacznie dłużej od standardowych żarówek. Szacuje się, że czas pracy diod elektroluminescencyjnych może wynosić nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin.

Kasetony, szyldy i tablice

Współcześnie wykorzystywanie tej metody oświetleniowej powoli staje się standardem, ponieważ w ten sposób można otrzymać dobrze widoczną i zarazem estetyczną reklamę za rozsądną cenę. Przy użyciu diod tablice można podświetlać zarówno od przodu, jak i od tyłu, uzyskując w ten sposób niezwykły efekt i przyciągając uwagę potencjalnych klientów. Telebimy i wszelkiego rodzaju ekrany diodowe doskonale spełniają swoją funkcję nie tylko w centrach miast, ale także poza ich obszarami, przy drogach, restauracjach.

Technologia LED to oszczędności, a także wiele innych zalet, które z całą pewnością docenią wszyscy, którym zależy na skutecznej promocji. Diody elektroluminescencyjne pozwalają pokonać światło słoneczne, co sprawia, że szyldy reklamowe podświetlane w ten sposób są doskonale widoczne zarówno nocą, jak i w ciągu dnia.