Otoki 10

Jak zareklamować mały punkt usługowy?

W dobie masowej promocji, wszechobecnych bilbordów czy neonów wyróżnienie swojego biznesu do łatwych nie należy. A to właśnie reklama jest dźwignią handlu i tylko dzięki odpowiedniej widoczności możliwe jest dotarcie klientów. Marketing możemy prowadzić w różnych kanałach: w mediach (przede wszystkim w Internecie), na ulicy (plakaty, bilbordy, ulotki), czy poprzez udział w lokalnych wydarzeniach. Z reguły nie należy zamykać się tylko na jeden kanał. Za pomocą przemyślanej strategii i działań na wielu płaszczyznach można osiągnąć długotrwałe cele w postaci zwiększenia ilości klientów. Może się wydawać, że tego typu marketing może dotyczyć jedynie dużych graczy, ale nie jest to prawda. Poza tym, chyba zdecydowana większość dużych biznesów, rozpoczęła się gdzieś w garażu czy w budce za rogiem. Dzięki przemyślanej strategii marketingowej, każdy interes może odnieść sukces. Jak reklamować się, zatem, kiedy mowa o małym punkcie usługowym?

Przede wszystkim, należy się wyróżnić

Warunkiem dobrej promocji jest dobra widoczność, która wpłynie na rozpoznawalność i świadomość marki. Sposobów jest wiele – bilbordy czy plakaty. Dobrym pomysłem na reklamę są również coraz częściej spotykane otoki. Trudno przegapić lokalne punkty, które w ten sposób zostały wyróżnione. Są one idealne dla warsztatów, marketów, myjni samochodowych, niewielkich sklepów, a także dla punktów usługowych. Właściwie dobra grafika, podświetlenie i kolory wyróżnią miejsce, czyniąc je jeszcze bardziej zauważalnym.

Promocja powinna być jednocześnie chwytliwa i nienachalna, wyróżniająca, ale stonowana. Ważne jest zastosowanie wpadających w oko haseł, grafik czy ilustracji. W reklamie też sprawdza się powiedzenie “mniej znaczy więcej’ – dlatego, tak ważne jest, aby działania marketingowe były dobrze przemyślane. Przez zastosowanie zbyt dużej ilości nośników, oczywiście, można się wyróżnić, ale przesyt nie jest dobrą formą reklamy. Odpowiednio dobrana strategia reklamowa na wielu frontach przynosi długodystansowe efekty, dlatego w dobie konkurencji na każdym kroku, warto o nią zadbać.

Sprawdź także naszą usługę: Tablice reklamowe Poznań