Kasetony podświetlane 20

Zalety i zastosowanie kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe są aktualnie najpopularniejszą formą zewnętrznej reklamy firmy. Wypierają one klasyczne szyldy, górując nad nimi nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością.

Czym są?

Kaseton reklamowy jest nowoczesnym rodzajem szyldu, który prezentuje logo lub nazwę firmy i, najczęściej, jest zawieszony na zewnętrznej elewacji budynku. Może być wykonany z:

  • pleksi – materiał doskonały dla mniejszych realizacji
  • siatki winylowej – sprawdzi się przy dużych projektach
  • dibondu – jest to płyta kompozytowa powstała w wyniku połączenia kilku warstw aluminiowych; dibond to najpopularniejszy materiał, który cechuje się wysoką funkcjonalnością i wytrzymałością w przełożeniu do ceny
  • aluminium – szyld stworzony jest z materiału o dużej przepuszczalności światła, aluminium używane jest jedynie do ramy
  • drewna – jest to wymagająca w utrzymaniu realizacja, jednak może być niezwykle efektowna

Zalety kasetonów reklamowych

Klasyczna metalowa czy drewniana tablica wystawiona na zmienne warunki atmosferyczne, łatwo ulega zniszczeniom – płowieje, farba zaczyna się łuszczyć bądź pojawia się rdza. Kasetony reklamowe wykonane są z materiałów, które są odporne na kurz, brud czy rdzę. Ich gładka powierzchnia wygląda estetycznie przez długi czas.

Typowe szyldy mają zazwyczaj kształt kwadratu lub prostokąta, jednak w przypadku kasetonów reklamowych możemy pozwolić sobie na ciekawsze kształty, gdyż wykonane są z materiałów o dużej elastyczności. Największym atutem kasetonów jest jednak możliwość podświetlenia ich przez użycie technologii LED. Zastosowanie oświetlenia sprawi, że logo firmy zostanie właściwie wyeksponowane, a jego wartość estetyczna zdecydowanie wzrośnie – tablica będzie widzialna i atrakcyjna nawet w nocy. Co ważne, światło LED-owe jest energooszczędne – jest to więc nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.

Dużym atutem kasetonów jest możliwość użycia ich nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynków. Co więcej, w przeciwieństwie do klasycznego szyldu, kaseton na zewnątrz budynku może być jednostronny, a więc zamontowany bezpośrednio na ścianie, ale także dwustronny i zawieszony prostopadle do niej. Gwarantuje to efektowny, przestrzenny efekt i z pewnością wpływa na pozytywny wizerunek firmy.

Kasetony reklamowe nie bez powodu cieszą się rosnącą popularnością. Liczne zalety wizualne idą w parze z wysoką funkcjonalnością i są doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy, która ma na względzie pozytywny i profesjonalny odbiór wśród klientów.