Pylony reklamowe w przestrzeni publicznej

Pylony reklamowe w przestrzeni publicznej

Umieszczanie reklam zewnętrznych nie jest tak proste jak może nam się wydawać. Nie dość, że należy zamówić reklamę u producenta, to jeszcze trzeba zlokalizować odpowiednie miejsce, gdzie zostanie umieszczona oraz otrzymać stosowne zezwolenie. Warto wiedzieć gdzie pylony reklamowe mogą zostać umieszczone.

Przestrzeń publiczna – czym jest?

Zanim dowiemy się, gdzie można umieścić pylony, warto dowiedzieć się, czym jest przestrzeń publiczna, w której umieszczone zostają reklamy zewnętrzne. Według definicji jest to większy obszar, który zazwyczaj jest strefą nieodpłatną.  Oznacza to więc, że postawienie reklamy w takim miejscu nie wiąże się z obowiązkiem poniesienia żadnych opłat. Jest to jednak również miejsce, które ma służyć do zagospodarowania, ale na rzecz poprawy komfortu życia mieszkańców. W przestrzeni publicznej znaleźć się może każda jednostka fizyczna, tak więc jej zagospodarowanie nie jest niewskazane, a wręcz zalecane.

Czym są pylony reklamowe?

Skoro już wiemy, czym dokładnie jest przestrzeń publiczna i zdajemy sobie sprawę, że umieszczanie w niej reklam jest wskazane, to warto dowiedzieć się czegoś na temat pylonów reklamowych. Jest to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej. Jest nie tylko skuteczna, ale również niedroga i to dlatego tak wiele przedsiębiorstw decyduje się na jej zakupienie. Pylony reklamowe zazwyczaj wybierane są przez stacje benzynowe, myjnie, sklepy i apteki. Jednak jest to reklama zewnętrzna, w którą inwestują firmy z różnych branż na całym świcie. Dzięki temu, że są one podświetlone i dobrze czytelne przyciągają uwagę, a więc przynoszą firmą nowych klientów.

Pylony reklamowe, a przestrzeń publiczna

W przestrzeni publicznej bardzo często umieszczane są reklamy zewnętrzne. Najczęściej stawia się je w miejscach dobrze widocznych, gdzie porusza się wiele osób. Tak więc najlepszym miejscem jest droga, gdzie kierowcy i pasażerowie będą na nie spoglądać za każdym razem kiedy koło nich przejadą. Tak więc pylony powinny zostać umieszczone przy drodze gdzie jest największy ruch nie naruszając zasad przestrzeni publicznej.