Jaki szyld reklamowy przyciągnie uwagę?

Promowanie nowej oferty w outdoorze

Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na zainwestowanie w promowanie swojej oferty produktowej lub usługowej przy wykorzystaniu reklamy outdoorowej. Jest to forma przekazu umieszczana poza siedzibą przedsiębiorstwa – najczęściej w punktach o dużym natężeniu ruchu, takich jak choćby centra miast, okolice galerii handlowych czy pobocza dróg wylotowych. Główna zaleta tego rodzaju reklamy to bardzo wysoka skuteczność w docieraniu do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są jej kluczowe rodzaje.

Prosty sposób na znaczne zwiększenie zysków

Reklama outdoorowa cieszy się ogromną popularnością ze względu na ponadprzeciętnie szeroki zakres oddziaływania (dociera do masowego grona odbiorców), interesującą formę przekazu (przykuwa uwagę), możliwość instalowania w rozmaitych miejscach, odporność na niekorzystne warunki pogodowe, a także stosunkowo niski koszt – szczególnie przy wysokich nakładach. Króluje przede wszystkim w przestrzeni miejskiej.

Głównymi nośnikami są w tym przypadku billboardy, czyli duże powierzchnie przypominające nieco tablice ogłoszeń, na których przeważnie znajduje się logo danej firmy i łatwe do zapamiętania hasło promocyjne. Są one widoczne ze sporej odległości i atrakcyjne wizualnie, w związku z czym wyjątkowo łatwo zapadają w pamięci odbiorców. Podobną rolę pełnią zresztą plakaty oraz bannery. K

olejna powszechnie obecnie stosowana reklama zewnętrza to nowoczesny ekran LCD w formie telebimu bądź monitora, emitujący przekaz promocyjny oparty na nasyconych kolorystycznie i dynamicznych obrazach. Tego typu nośniki umieszczane są zazwyczaj w sklepach, centrach handlowych, na budynkach, na przystankach i w autobusach miejskich.

Pozostałe skuteczne rodzaje reklam outdoorowych to:

  • neony – banery z nazwą firmy podświetlane energooszczędnymi żarówkami LED
  • infoscreeny – wielkoformatowe nośniki elektroniczne
  • airboardy – nadmuchiwane ścianki promocyjne
  • świetlne kasetony
  • samochody oklejone materiałami marketingowymi (grafika, logo, tekst itp.)

Sprawdź także naszą usługę: Tablice reklamowe Poznań