Litery 3D podświetlane 22

Neon czy podświetlone logo – co wybrać?

Zdobycie uwagi klienta jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ciągle pojawiające się nowe sposoby reklamy, które przewyższają swoich poprzedników. Nic jednak nie sprawdzi się lepiej niż przyciągający uwagę, oświetlony szyld lokalu. Warto zastanowić się nad wyborem jednej z dwóch najpopularniejszych metod świetlnej reklamy wizualnej: neonu oraz liter podświetlanych LED. Jak działa lampa neonowa?

Klasyczne napisy neonowe to nic innego jak bardzo delikatne, szklane rurki, z których wypompowano powietrze i zastąpiono je mieszaniną gazów, która, wchodząc w reakcję, zaczyna emitować intensywne światło. Skład mieszanki gazów oraz dobór luminoforów zależne są od koloru oświetlenia, jaki chcemy osiągnąć.

Jak działają diody LED?

Znane wszystkim LEDy to źródło światła czwartej generacji, które działa dzięki zjawisku elektroluminescencji. Mówiąc najprościej – jest to proces bezpośredniej przemiany prądu elektrycznego w światło. Każda dioda LED może świecić maksymalnie jednym kolorem, dlatego też barwy diod wydają się tak bardzo intensywne i naturalne.

Co lepiej wybrać?

Technologia neonu jest dziś uważana za przestarzałą, jednak niesłusznie. Pomijając bardzo oldschoolowy wygląd, lampy neonowe są po prostu efektowne i natychmiastowo przyciągają uwagę przechodnia. Rozwiązanie to cechuje również bardzo długi czas pracy do wyczerpania gazu. Rurki neonowe dobrze sprawdzą się zarówno jako dekoracja wewnętrzna, jak i zewnętrzna, jednak neonowe napisy na zamówienie są dość drogie w produkcji i jeszcze droższe w utrzymaniu ze względu na niemały pobór prądu, co należy mieć na uwadze przy doborze dekoracji.

Litery podświetlane LED są opcją dużo bardziej ekonomiczną, ponieważ zużywają zauważalnie mniej prądu i są znacznie tańsze w produkcji. Odpowiednio wykonane oświetlenie LED może być równie efektowne jak neon, jeśli odpowiednio dobierzemy kolory oraz rozsądnie zaprojektujemy napis lub logo. Jest to również dobra opcja dla osób które potrzebują bardziej skomplikowanych obrazków, ponieważ sama technologia LED pozwala na więcej modyfikacji powierzchni którą chcemy oświetlić.

Wybór oświetlenia jest więc zależny od własnych preferencji. Zadecydować może budżet, jakim dysponujemy, charakter naszego lokalu czy po prostu własny gust. Warto rozważyć obydwie opcje.