Kasetony podświetlane 6

Jak stworzyć reklamę, która przyciągnie uwagę?

W dzisiejszym świecie ilość napływających do ludzi bodźców może być przytłaczająca. Czasem ciężko wręcz wybrać te z nich, które są najważniejsze. Specjaliści od marketingu i reklamy dwoją się więc i troją, by oferowany produkt czy usługa w jak najlepszy sposób dotarła do potencjalnych użytkowników. Klienci mogą w różnych miejscach obserwować różnego rodzaju reklamy. Bardzo popularne są obecnie kasetony reklamowe dostępne zarówno w wersji do wnętrz (np. w budynkach użyteczności publicznych), jak również na zewnątrz, odporne na zmienne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje kasetonów reklamowych

Wybór kasetonów reklamowych jest niezwykle szeroki. Dostępne są między innymi takie rodzaje jak: jednostronne (reklama z jednej strony), dwustronne (z jednakową treścią na obu stronach lub różniące się), wielkogabarytowe (osiągające rozmiary nawet do 6 metrów), tekstylne (wykonane z trwałych materiałów naciągniętych do ospowiedniej wielkości), w kształcie prostokąta, kwadratu lub okręgu/elipsy (szczególnie wybierane przez apteki, szkoły czy sklepy w galeriach handlowych), w wersji dibond (reklamy świetlne) oraz wiele innych.

Często spotykany na elewacjach zewnętrznych budynków jest kaseton świetlny jednostronny w kształcie prostokąta. Ten rodzaj reklamy zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet ze znacznej odległości. Kolorowe napisy i charakterystyczne wzory rzucają się w oczy szczególnie wieczorem oraz w porze nocnej. Ich atrakcyjny wygląd jest wzbogacany przez podświetlenie (najbardziej popularne kolory świateł to białe, czerwone, niebieskie czy zielone).

Smukłe, eleganckie kształty oraz proporcje kasetonów reklamowych dopasowują się do dowolnego pomieszczenia czy miejsca na dworze. Są bardzo eleganckie oraz stylowe. Ze względu na materiał wykonania (najczęściej rama jest aluminiowa) cechują się bardzo wysokim stopniem trwałości. Również zastosowane oświetlenie LED oraz farby stosowane do malowania proszkowego są wodoodporne i dostosowane do całodobowego, nawet wielomiesięcznego przebywania w zmiennych warunkach atmosferycznych.